Krok pierwszy
Ona boję się być słabą kobietą
i jej historyjka „nie, nie, Nie, nie!” na każdą demonstrację ofiarności i bohaterstwa ze strony mężczyzny – od prezentów do prób ustąpić miejsca w transporcie  – muszą wyraźnie pokazać dla partnera, że on ma szczęście być z wyjątkowo bezinteresowną księżniczką.Mężczyzna, który niedawno jeszcze (być może) palił ogniem: „Ja dla ciebie wszystko! I gwiazdkę z nieba!” – zgasł: „Aaa, nie muszę? Cholera… No ok”.

Krok drugi
„Ja dla ciebie wszystko zrobię sama”. Kobieta-ofiara zaczyna namiętnie się opiekować swoim partnerem. Od słodkiego ciasta do pracy i do stałych obowiązków pokojówki w domu z sexy bonusami. Ona uważa, że on oceni i wkrótce odpowie dla niej tym samym.
Mężczyzna myśli: „Ona tak wiele dla mnie robi, a ja nawet nie prosił! Wow! Jaki ja cholernie dobry, jak się okazuje. Jestem godny prawdziwego kultu”, „Hej, kąty pod stołem umyj, ostatnio kurz pozostawiła”.

Krok trzeci
Ona zachowuje się „mądrze”, bo od dzieciństwa jej powtarzali: „Zamknij się, trzymaj się go, a to rzuci”. Więc z pierwszej randki wszystko mu wybaczała. Spóźnił się? Nic się nie stało. Zapomniałeś o urodzinach? Bywa, miłość jest ważniejsza. Obraził moją mamę? Musimy starać się, aby nie było wspólnych spotkań. Dał w ucho? Sama sobie winna, doprowadziła!
Mężczyzna najpierw nawet nie podejrzewa, że robi coś nie tak, tego mu nikt nie powiedział, że nie można się spóźnić, obmacywać za dupę przyjaciółek lub nazywać swoją dziewczynę owcą. A potem dla niego stanie ciekawo: czy można w ogóle WSZYSTKO? I zechce sprawdzić, jak daleko można się posunąć. Życie rodzinne staje się podobne do piekła.

              Tak w zaledwie trzy kroki bardzo dobra dziewczynka zamienia się w BARDZO nieszczęśliwego człowieka, który wierzy, że właśnie on zauważy i doceni wszystkie jej ofiary, ale niestety nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *